Jsem

Klára Růčková

Psycholožka, koučka, lektorka,

a také cestovatelka, horalka a milovnice kávy.

Vystudovala jsem jednooborovou psychologii. A právě psychologie mě provází vším, co dělám. Velmi důležitou hodnotou je pro mě (sebe)rozvoj, (sebe)poznání a (sebe)vzdělávání. Těmto oblastem věnuji mnoho času, a ráda v nich podpořím i VÁS!

Mezi má velká témata patří hledání životní rovnováhy, vlastního potenciálu, ideálního způsobu bytí a naplnění. 

Pokud si také chcete lépe uspořádat své priority, zjistit, co Vám chybí k tomu, aby se Vám žilo lépe, případně se naučit zpomalit, neváhejte se ozvat!.

Psychologie

To je moje největší srdcovka, propojuje vše, čemu se věnuji. Jsem moc vděčná, že jsem si zvolila právě tuto cestu. Kde jsou lidé, tam najdeme psychologii. Je to nekonečně hluboká, obsáhlá a krásná věda. Je to můj základní background, abych mohla ke svým klientům přistupovat tak, jak přistupuji. Každého z nich vnímám jako jedinečnou individualitu, která uvnitř nejlépe ví, co je pro ni nejlepší. Někdy jen trvá, než se k takovému poznání dostane. 

Kariérní poradenství
a koučink

K oblasti kariérního poradenství jsem přičichla v Kariérním centru Univerzity Palackého, a pak při dalším vzdělávání a praxi v této oblasti. Je to pro mě hezké propojení s oblastí HR, které jsem se věnovala, mohu tak situaci vidět jak z pozice náborářky, tak z pozice kandidáta. Do toho všeho krásně zapadá koučink, který považuji za velmi účinný přístup především při kariérních otázkách. Dále používám psychologické metody a přístupy k hledání lidského potenciálu.

HR, lidské zdroje, recruitment

Na různých HR pozicích jsem se pohybovala téměř 5 let. Nejvíce jsem pracovala v oblasti náboru, HR marketingu, rozvoje zaměstnanců a spokojenosti zaměstnanců. Baví mě se v této oblasti hlouběji vzdělávat  a sledovat trendy a ráda to vše propojuji s psychologií.

Proč do toho jít
zrovna se mnou?

Psychologický background
Mými jedinými oblastmi není koučink a HR. Zajímám se o širší kontext fungování člověka a mám vzdělání v psychologii, proto mohu nabídnout komplexnější přístup.
Koučování na horách
S touto nabídkou se u nás setkáte opravdu jen zřídka. Proto neváhejte okusit propojení nádherné přírody, horského vzduchu, úžasných výhledů a osobního seberozvoje, a to za skvělou cenu!
Koučování v horách
Previous
Next

Kurzy
a certifikace

 • Kurz komplexní krizové intervence (160h) – Dokončení v listopadu 2023
 • Coaching (Eco-coaching, Somatic coaching) | C.O.A.C.H.
 • Celostní koučování | Coaching World
 • Training for Trainers | C.O.A.C.H
 • Kariérové poradenství a koučování – Kariérní strom | Škola manažerského rozvoje
 • Syndrom vyhoření a relaxační techniky | Škola manažerského rozvoje
 • Family coaching | Coaching World
 • Efektivní komunikace a vyjednávání | Top Vision
 • Psychologie v pohovoru | Recruitment Academy
  …a další kurzy z oblasti psychologie a HR

Jak jsem se ke koučování dostala?

Jako čerstvá studentka psychologie jsem si chtěla prakticky osvojit alespoň jeden z přístupů práce s klientem. Na psychoterapeutický výcvik nebo kurz krizové intervence bylo brzo, ještě jsem se na to necítila. Když jsem zjistila, o čem je koučink a jak funguje, věděla jsem, že to pro začátek bude to pravé. Svůj první akreditovaný koučovací výcvik jsem absolvovala v roce 2018. 

Jak jsem začala koučovat?

První kurz mě sice naučil vše, co jsem jako začínající kouč potřebovala teoreticky vědět, párkrát jsem si to i zkusila, ale bohužel jsem v tu chvíli neměla odvahu jít s kůží na trh. Nemyslela jsem si, že bych hned po absolvování mohla kvalitně koučovat. Připadala jsem si na to mladá a nezkušená a cítila jsem, že to celé musí uzrát. 

Po absolvování kurzu se mi doma začalo prášit na získaný certifikát. Už tehdy jsem ale věděla, že chvíle, kdy nabyté znalosti a dovednosti využiji, teprve přijde.

Pak přišla covidová pandemie, doba temna, ale pro některé i období nových příležitostí. Již nějakou dobu jsem chtěla koučink oprášit v Kariérním centru Univerzity Palackého, kde jsem v tu dobu při škole vypomáhala. Když vypukla pandemie a zavřely se školy, rozjeli jsme v Kariérku koučování online ve velkém. Bylo pro mě schůdnější začít koučovat své vrstevníky a navíc online. Několik měsíců jsem tedy koučovala studenty přes obrazovku. 

Poté přišla další obrovská šance, která můj přístup ke koučování, dovednosti, znalosti i touhu se koučování věnovat obrátila o 180°. Dostala jsem příležitost být účastníkem skvělého projektu C.O.A.C.H. Jednalo se o mezinárodní koučovací výcvik s ohromnou vizí, neskutečnými lektory, kteří nám předali know-how a přístupy, kterých by se mi v českých výcvicích stěží dostalo. Mezinárodní prostředí a zahraniční účastníci byli velkým bonusem navíc. 

Díky projektu C.O.A.C.H. jsem se dozvěděla o Eco-Coachingu, do kterého jsem se následně ponořila a zjistila jsem, že to je něco, co mi opravdu sedí, a z čeho jsou klienti naprosto nadšení!

Kontakt

Mobil

+420 605 990 283

E-mail

koucinksklarou@gmail.com

LinkedIn

Klára Růčková

Instagram

@koucka.klara

Máte dotaz? Napište mi!