Koučink v přírodě

Vaše cesta za změnou, životními cíli a rovnováhou,

Vaše cesta za naplněnějším životem.

V zahraničí se setkáme s výrazem coaching outdoor. Tato odnož koučinku vychází z eco-coachingu, eco-psychologie a z učení významného terapeuta a psychologa C. G. Junga. Jak vás již jistě napadá, tento druh koučinku souvisí propojením s přírodou. 

Koučink v přírodě probíhá v lese, v parku, na louce nebo v horách. Jsou při něm využívány všechny efektivní koučovací otázky a techniky jako tomu je u koučinku v koučovně. Je zde ale několik technik navíc, které nám vnitřní prostory neumožňují. Pro mně a mnoho mých klientů je koučování venku novou (často hlubší) dimenzí koučování, která má celou řadu vědecky prokázaných benefitů.

Jaké jsou benefity koučování v přírodě?

Uvědomění

Tepová frekvence při chůzi (náš nejpřirozenější pohyb) je vyšší než při sezení. To nám zaručuje větší prokrvení nejen těla, ale i mozku. Proto nám to může tzv. „lépe myslet“ a můžeme přijít i na věci, které nás normálně nenapadnou.

Emoce

Venku máme možnost vnímat mnohem více podnětů, které nám mohou zároveň něco symbolizovat. To může vyvolat celou řadu emocí, které se nám díky metaforám a asociacím v přírodě budou lépe vyjadřovat.

Kreativita

Hodně z nás je zvyklých být většinu svého času vevnitř. Víte, že uzavřené prostory a prostření plné rovných linií a hran může snižovat naši kreativitu? Proto nám může pobyt venku pomoct myslet „out of the box“.

Otevřenost

Společná procházka s koučem mezi stromy může navodit pocit důvěry rychleji než klasické koučovací sezení. Zvláště pro klienty, pro které není jednoduché otevřít se druhé osobě, může být přínosné, že s koučem nesedí a nedívají se navzájem do očí, ale prochází se vedle sebe a vnímají společně okolní přírodu.

Redukce stresu

Samotný pobyt venku má významný vliv na hladinu stresu a pomůže klientovi uvolnit se. To může pozitivně ovlivnit nejen koučovací proces, ale také každodenní prožívání.

Tady a teď

V přírodě se většinou dokážeme mnohem lépe soustředit na přítomný okamžik a ponořit se do řešení svého tématu.

Kde se můžeme potkat?

Nejčastěji se s klienty potkáváme ve Frýdeckém lese. Je zde mnoho možností tras pro různou délku setkání a máme soukromí. Taky je tam skvělá dostupnost autem.

Nevyhýbám se ani jiným místům ve Frýdku-Místku.

Prostředí Frýdeckého lesa můžete vidět v galerii. 

Koučování na horách, kde se můžeme potkat a na jak dlouho?

Tato forma je rozšířením koučování v přírodě. Liší se především trváním a lokací. Délka tohoto setkání je 3 hodiny nebo i více, záleží na naší domluvě. Díky času, který budeme mít, máme možnost prozkoumat velké množství oblastí a dosáhnout významných výsledků. 

Tato možnost může být obzvlášť zajímavá a efektivní pro ty z vás, kteří to k nám do Beskyd máte dál, protože nebudete muset dojíždět kvůli pouhým 60 minutám.

Všechny blahodárné účinky, které nám příroda nabízí se při této intenzivní práci na Vás samotných ještě umocní.Místo setkání je na nás. Pokud jde o 3 hodinové setkání (180 minut) preferuji místa blízko F-M (Prašivá a jiné). Pokud budete mít zájem o delší setkání, můžeme zvolit i vzdálenější místa v Beskydech. 

Délka setkání je na domluvě, standardní délka jsou 3 hodiny, ale může to být i déle. To se vyplatí zvláště pokud jste z větší dálky a chcete využít co nejvíc času. Záleží také na tématu, které byste rádi otevřeli. 

O všech záležitostech se můžeme pobavit na ON-LINE konzultaci ZDARMA.

Koučování v přírodě

Délka: 90 minut

Cena: 1500,- 

Celé setkání probíhá venku. Místo si domluvíme společně, většinou koučuji ve Frýdku-Místku. Koučování venku je pro mě novou dimenzí koučování. Propojuje pohyb na čerstvém vzduchu, vjemy přírody okolo a  koučovací techniky, které venkovní prostředí transformuje v ještě mocnější a efektivnější nástroje.

Koučování na horách

Délka: 180 minut

Cena: 3000,- 

Setkání probíhá na horách (okolí Frýdku- Místku). Tato forma koučování se podobá Koučování v přírodě, rozdíl je v prostředí a délce setkání. V tomto případě můžeme stihnout probrat více záležitostí, jít více do hloubky a aplikovat více technik, díky kterým získáte ještě větší náhled. Práce v tomto delším bloku bývá velmi efektivní.