Koučink

Vaše cesta za změnou, životními cíli a rovnováhou,

Vaše cesta za naplněnějším životem.

Koučink je skvělý nápad, pokud...

  • nevíte, zda jdete správným směrem (ať už v osobním nebo pracovním životě)
  • hledáte sami sebe
  • si potřebujete ujasnit priority
  • hledáte nové možnosti, kudy se ubírat
  • hledáte nový impulz
  • Vám schází motivace
  • o sobě máte pochybnosti
  • je před Vámi velká a důležitá výzva
  • je před Vámi důležité rozhodnutí

 

Koučink, co to vlastně je?

O koučinku jste již zřejmě slyšeli. Tento výraz může mít mnoho významů a konotací. Často bývají koučové spojováni se sportem a dalšími oblastmi života. Koučink, kterým se zabývám já, je občas nazýván mentálním koučinkem. Jedná se o moderní způsob seberozvoje.

Koučink Vám dá opravdu hodně, můžete s ním dosáhnout neuvěřitelných výsledků a hlubokých uvědomění. Stojí na přesvědčení, že všechny odpovědi a řešení máme již v sobě. Pomocí koučinku se k nim můžeme společně dostat. Nikdo Vám nebude nic radit a předkládat postupy „jak na to“, takže odpadá následné zklamání, že jste selhali v něčem, co vám někdo nalajnoval a má „zaručeně“ fungovat.  Místo toho budete mít k dispozici bezpečné prostředí, kde můžete cokoliv sdílet, a postarám se o to, aby naše prostředí bylo také inspirativní. Pomocí koučovacích otázek a účinných koučovacích technik se dostaneme k náhledům a nápadům, které vám jsou zatím skryty. 

 V průběhu koučování si lépe definujete své cíle a priority. Cílem se budeme zabývat opravdu podrobně. Není výjimkou, že klient zjistí, že jeho motivy a skutečné cíle jsou jinde, než dříve předpokládal.

Nezbytným krokem je detailní zmapování Vaší současné reality a následné definování rozdílů mezi realitou a stavem, kterého chcete dosáhnout, pomůže to předběžnému náčrtu kroků, které je třeba pro dosažení cíle uskutečnit.  

Dále prozkoumáte, jaké jsou Vaše možnosti a již existující zdroje, které můžete k dosažení svých cílů využít. Využijeme zde technik a otázek, která vás donutí nad věcmi uvažovat jinak, mimo zajeté vzorce, mohou se tak objevit nové možnosti a příležitosti, kterých jste si dříve nemuseli být vědomi. 

Nesmíme zapomenout na práci s motivací. Ta je velmi důležitá, pokud jí nemáme dostatek a nepracujeme s ní vhodným způsobem, může hrát motivace proti nám, proto bývá věnována velká pozornost právě této oblasti. 

Koučink v přírodě

V zahraničí se setkáme s výrazem coaching outdoor. Tato odnož koučinku vychází z eco-coachingu, eco-psychologie a z učení významného terapeuta a psychologa C. G. Junga. Jak vás již jistě napadá, tento druh koučinku souvisí s propojením s přírodou. 

Koučink v přírodě probíhá v lese, v parku, na louce nebo v horách. Jsou při něm využívány všechny efektivní koučovací otázky a techniky jako tomu je u koučinku v koučovně. Je zde ale několik technik navíc, které nám vnitřní prostory neumožňují. Pro mně a mnoho mých klientů je koučování venku novou (často hlubší) dimenzí koučování, která má celou řadu vědecky prokázaných benefitů:

 

Uvědomění

Tepová frekvence při chůzi (náš nejpřirozenější pohyb) je vyšší než při sezení. To nám zaručuje větší prokrvení nejen těla, ale i mozku. Proto nám to může tzv. „lépe myslet“ a můžeme přijít i na věci, které nás normálně nenapadnou.

Emoce

Venku máme možnost vnímat mnohem více podnětů, které nám mohou zároveň něco symbolizovat. To může vyvolat celou řadu emocí, které se nám díky metaforám a asociacím v přírodě budou lépe vyjadřovat.

Kreativita

Hodně z nás je zvyklých být většinu svého času vevnitř. Víte, že uzavřené prostory a prostření plné rovných linií a hran může snižovat naši kreativitu? Proto nám může pobyt venku pomoct myslet „out of the box“.

Otevřenost

Společná procházka s koučem mezi stromy může navodit pocit důvěry rychleji než klasické koučovací sezení. Zvláště pro klienty, pro které není jednoduché otevřít se druhé osobě, může být přínosné, že s koučem nesedí a nedívají se navzájem do očí, ale prochází se vedle sebe a vnímají společně okolní přírodu.

Redukce stresu

Samotný pobyt venku má významný vliv na hladinu stresu a pomůže klientovi uvolnit se. To může pozitivně ovlivnit nejen koučovací proces, ale také každodenní prožívání.

Tady a teď

V přírodě se většinou dokážeme mnohem lépe soustředit na přítomný okamžik a ponořit se do řešení svého tématu.

Blue Lake Motivational Quote Poster

Koučink v horách

Tato forma je rozšířením koučování v přírodě. Liší se především trváním a lokací. Délka tohoto setkání je 3 hodiny nebo i více, záleží na naší domluvě. Díky času, který budeme mít, máme možnost prozkoumat velké množství oblastí a dosáhnout významných výsledků. 

Tato možnost může být obzvlášť zajímavá a efektivní pro ty z vás, kteří to k nám do Beskyd máte dál, protože nebudete muset dojíždět kvůli pouhým 60 minutám.

Všechny blahodárné účinky, které nám příroda nabízí se při této intenzivní práci na Vás samotných ještě umocní.

Dovolte si mít čas 

pro sebe!

Ceník

Zvolte si službu, která Vám nejvíce vyhovuje. Ať už si zvolíte kteroukoli z nich, máte u mně první 30 minutové sezení ZDARMA, to probíhá ONLINE. Máte tak možnost si koučink vyzkoušet, zeptat se na vše, co vás zajímá a zjistit, zda Vám tato metoda a já jako kouč sedím.

Při rezervaci, prosím,  napište termín a čas, jaký by Vám
vyhovoval. Pokud se nedostavíte a rezervovaný termín nebyl zrušen alespoň 24
hodin předem, odpadá Vám nárok na úvodní sezení zdarma nebo vám 100 % z jeho
ceny propadá (pokud se jednalo již o placené sezení). 

Pokud jste finančně slabší (matky na mateřské či studenti)
ozvěte se a domluvíme se na postupu.

Stress-Management
balíček

Délka: 3 x 60 minut

Cena: 2100,- 

Je toho na Vás poslední dobou nějak moc a nevíte, kde začít, abyste se cítili lépe? Cítíte se unaveni a je na Vás vyvíjen obrovský tlak (nebo ho na sebe vyvíjíte sami)? Jak vyskočit ven z rychle roztočeného kola? 

Podíváme se na to, co dělat, abyste si lépe uspořádali svůj život, jak získat více času pro sebe, a jak se naučit odpočívat. Vyzkoušíte si na vlastní kůži mnoho metod a také relaxační techniky. 

Koučink oN-LINE

Délka: 60 minut

Cena: 1000,- 

Koučování ON-LINE přes platformu, kterou si vyberete (Zoom, Google Meets nebo Skype). Výhodou je časová úspora a to, že můžete být koučováni odkudkoli.

Koučování v přírodě

Délka: 90 minut

Cena: 1500,- 

Celé setkání probíhá venku. Místo si domluvíme společně, většinou koučuji ve Frýdku-Místku. Koučování venku je pro mě novou dimenzí koučování. Propojuje pohyb na čerstvém vzduchu, vjemy přírody okolo a  koučovací techniky, které venkovní prostředí transformuje v ještě mocnější a efektivnější nástroje.

Koučování na horách

Délka: 180 minut

Cena: 3000,- 

Setkání probíhá na horách (okolí Frýdku- Místku). Tato forma koučování se podobá Koučování v přírodě, rozdíl je v prostředí a délce setkání. V tomto případě můžeme stihnout probrat více záležitostí, jít více do hloubky a aplikovat více technik, díky kterým získáte ještě větší náhled. Práce v tomto delším bloku bývá velmi efektivní.

Dovolte si růst!

Kontakt

Mobil

+420 605 990 283

E-mail

koucinksklarou@gmail.com

LinkedIn

Klára Růčková

Instagram

@koucka.klara

Máte dotaz? Napište mi!